door Valerie Fris
NIEUW-AMSTERDAM — Van de elf politieke partijen die in district Commewijne meedoen aan de verkiezingen voor de districts- en ressortraad zijn er in totaal 31 kandidaten geschrapt door het hoofdstembureau van Commewijne. Het gaat om kandidaten van Alternatief 2020 (A20), Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (Abop), Broederschap en Eenheid in Politiek (BEP), De Nieuwe Leeuw, Nationale Partij Suriname (NPS), Pertjajah Luhur, Volkspartij Leefbaar Suriname (VLS) en Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP). Van de Nationale Democratische Partij (NDP), het Democratisch Alternatief ’91 en Optie voor Suriname (Optsu) werden alle kandidaten gehandhaafd.ADVERTISEMENT
Veel kandidaten bleken bij twee partijen te zijn opgebracht, anderen hadden geen of onvolledige stukken. Districtscommissaris Mohamedsafiek Radjab, voorzitter van het hoofdstembureau van Commewijne, zei dat partijen de mogelijkheid hadden om de stukken in te zien tijdens de terinzagelegging, maar dat slechts enkele van hen van die gelegenheid gebruik hebben gemaakt. Kandidaten die dubbel voorkomen zijn zonder pardon geschrapt van de lijsten.
De kandidaten die zijn afgevoerd zijn: Dhieradjpersad Nankoe (Meerzorg/ressortraad) en Vidyawatie Biseswar (Nieuw-Amsterdam/ressortraad) van de VLS, Raymond Corsten (Nieuw-Amsterdam/ressortraad), Lachmipersad Dipai (Margaretha/ressortraad plaatsvervanger) en Vidyawatie Biseswar (Nieuw-Amsterdam/ressortraad) van de VHP, Raymond Corsten (Nieuw-Amsterdam/ressortraad) en Lachmipersad Dipai (Margaretha/ressortraad) van de NPS en Legiran Djesie (Nieuw-Amsterdam/ressortraad plaatsvervanger), Za-Ief Fattoe (Meerzorg/ressortraad plaatsvervanger) en Siskia Liguori (Meerzorg/ressortraad plaatsvervanger) van de Abop.
De partijen waren goed vertegenwoordigd tijdens de openbare zitting van het Hoofdstembureau woensdag te Nieuw-Amsterdam.
- Open brief aan minister Nurmohamed ‘Statenmonument…..
- VSB schrijft president over oneerlijke speelveld op havens..
- Ramadhin: “Zorgprojecten geen verkiezingsstunt”..
- Minister Sozavo voert campagne bij Esther Stichting..
- Panama en Nederland koplopers voor Guyana’s olie-export Q1 …..
- Gopal: Santokhi beloofde jongeren een stuk grond maar geeft…..
- Bouw ‘Surinaamse’ FPSO SBM Offshore vordert..
- BUITENLANDBELEID VS RAAKT SURINAME..
- Wolken blijven, kans op regen..
- “Parlement moet zorgen voor verankering van hervormingen in…..
- Meisje denkt steen met tanden te vinden, blijkt antieke sch…..
- Letitia Lorette Slijngard (42) Amstelveen 3-4-2025..
- Celita Cornelia Landbrug (76) Paramaribo 28-3-2025..
- Gajadien: LVV is vaker in opspraak gekomen..
- Presidentiële groep: Suriname moet zich voorbereiden op oli…..
- Ramautarsing: “Regering strooit met geld dat ze niet heef…..
- Reactie Jerrel Pawiroredjo op het artikel van de VES..
- Eckhorst: schuldratio Suriname ruim 40% lager dan oorspronk…..
- ‘Fiba certification’ voor Surinaamse arbiters in Guyana..
- Zestigplussers krijgen royalty’s van niets..
- Zeewier legt druk op visserijsector: vissers slaan alarm ov…..