Tekst en beeld Valerie Fris
PARAMARIBO — “Suriname en de Verenigde Staten zijn broer en zus van elkaar, alleen zijn ze bij de geboorte gescheiden.” Dat zei de Amerikaanse ambassadeur Robert Faucher donderdagavond tijdens de receptie op de ambassade ter gelegenheid van de 249ste onafhankelijkheidsdag van de Verenigde Staten, die vrijdag (vandaag) wordt herdacht. De diplomaat doelde met zijn uitspraak op het feit dat Suriname en de VS een bevolking hebben die erg divers is; verschillende culturen en rassen maken deel uit van hun samenleving.
De ambassadeur ging in op wat de twee landen bindt en benadrukte de goede dingen die Suriname tot nu toe heeft bereikt. Hij noemde onder meer dat het land pas nog malaria-vrij is verklaard door de Wereldgezondheidsorganisatie. President Chandrikapersad Santokhi, die samen met first lady Mellisa Santokhi-Seenacherry aanwezig was, benadrukte dat de VS een belangrijke en waardevolle partner van Suriname is.
“Suriname en de Verenigde Staten zijn broer en zus van elkaar, alleen zijn ze bij de geboorte gescheiden”Ambassadeur Robert Faucher
Tot de genodigden behoorden ook presidentskandidaat Jennifer Geerlings-Simons van de Nationale Democratische Partij en leden van het op 29 juni beëdigde parlement. De avond werd afgesloten met een informeel samenzijn en het afschieten van vuurwerk.
De 249ste onafhankelijkheidsdag van de VS werd donderdag met verschillende genodigden gevierd. Ook was er gezorgd voor muziek van de band Q-Time.
- Breaking: Ashwin Adhin gekozen tot DNA-voorzitter; commotie…..
- Surinaamse politiek verre van saai: Adhin zwak gekozen, Bru…..
- De dynamiek van NDPplus: Ronnie versus Greggie op schoot bi…..
- Brunswijk ook met VHP ondersteuning vicevoorzitter DNA..
- Adhin gekozen tot voorzitter van De Nationale Assemblee..
- Brunswijk bij acclamatie gekozen tot vicevoorzitter DNA..
- Adhin gekozen als parlementsvoorzitter 2025-2030..
- Adhin gekozen tot parlementsvoorzitter met ruime meerderhei…..
- Ronnie Brunswijk officieel vicevoorzitter DNA..
- Ashwin Adhin gekozen tot parlementsvoorzitter..
- Brunswijk nu assembleelid; geen vp meer..
- DOE-voorzitter Alfaisie: “Alle DNA-leden moeten met nieuwe …..
- Brunswijk toegelaten als Assembleelid; geen vicepresident m…..
- Adhin en Sharman voorgedragen als kandidaat-voorzitters par…..
- Gajadien: geen bezwaar tegen toelating Brunswijk in DNA, in…..
- Verkiezing DNA-voorzitter: Adhin vs Sharman..
- Gruwelijke vondst aan rivieroever: lijk aangetroffen..
- Brunswijk: ‘Ik blijf vicepresident al heb ik eed afgelegd…..
- DNA brengt eerbetoon aan Etnel, Belfort en Wijdenbosch..
- TE VEEL NATIONALE VRIJE DAGEN..
- CONSTANTE DRUK HEEFT GEVOLGEN..