PARAMARIBO — Het certificaat dat 24 jongeren donderdag ontvingen voor het succesvol doorlopen van het voortraject van het project ‘A Tru Wroko Opo’ noemt Emmy Hart, directeur van stichting Rumas, een symbolische mijlpaal bedoeld als bemoediging. “In augustus volgt het officiële eindcertificaat. Maar vandaag vieren we dat ze het eerste deel met succes hebben doorlopen. En dat is groots.”
‘A Tru Wroko Opo’ richt zich op jongeren tussen de zeventien en 25 jaar die de school niet hebben afgerond of zich in een risicopositie bevinden. Het doel is hen te begeleiden richting onderwijs, werk of zelfstandig ondernemerschap. “Deze jongens zijn kampioenen”, benadrukt Hart. “Misschien hebben ze dat nooit eerder gehoord, maar vandaag zeggen wij het: ‘jullie zijn van waarde’.”
“We werken niet alleen aan het gedrag, maar ook aan het zelfbeeld”Rumas-directeur Emmy Hart
Van de 45 jongeren die zich hebben aangemeld, werden er uiteindelijk 24 geselecteerd. Zij volgden een intensief attitudevormingskamp in Bosbivak te Zanderij, waarbij ze zeven dagen zonder comfort of afleiding waren. “Alleen jezelf, het team en de uitdaging om te groeien”, legt Hart uit.
Tijdens het kamp kregen ze les in leiderschap, overleven, tolerantie, seksualiteit en drugs, zaken waarmee jongeren tegenwoordig worden geconfronteerd. “We werken niet alleen aan gedrag, maar ook aan het zelfbeeld”, vervolgt Hart. “Deze jongens willen het liefst morgen al aan de slag, maar wij zeggen: ‘werk eerst aan je attitude’. Je moet jezelf leren kennen voordat je succesvol kunt zijn.”
Na het kamp volgden praktijkgerichte trainingen en een voorbereiding op de arbeidsmarkt. Ook werd er samengewerkt met het beroepsonderwijs om een duurzame aansluiting op werk en vervolgonderwijs mogelijk te maken.
(lees verder onder de )
Navarho Koida (l) was een van de jongeren die donderdag zijn certificaat kreeg voor het doorlopen van het voortraject ‘A Tru Wroko Opo’. [: CDS]
Na afronding van het voortraject volgen trainingen in basisvaardigheden en praktijkgerichte modules, zoals bouwen, schilderen, lassen, tuinbouw en elektriciteit. Daarnaast krijgen de jongeren via het Aganar-programma sociale en communicatieve vaardigheden aangeleerd. Dit helpt hen beter met anderen om te gaan, goede keuzes te maken en positief te denken over zichzelf en hun toekomst.
De uitreiking van de certificaten donderdag in het Rumas-centrum aan de Amaliaweg te De Boerbuiten werd bijgewoond donder onder anderen onderdirecteur Madhoeri Moenesar van het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken en Robby Holband, directeur Beroepsonderwijs van het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur. Zij benadrukten het belang van structurele begeleiding en samenwerking bij de aanpak van jeugdproblematiek.
Stichting Rumas werd in 2009 opgericht met als missie het begeleiden van risicojongeren, vroegtijdige schoolverlaters en ex-gedetineerden richting een beter toekomstperspectief. Sindsdien zijn meer dan dertig groepen van gemiddeld dertig jongeren succesvol begeleid.
Ook dit trio hield donderdag een presentatie. Zij ontvingen daarna hun certificaat. [: CDS]
- OM eist 30 jaar cel voor moord op echtgenote en begraven li…..
- Weer brand in centrum Paramaribo..
- Swit Firi doorbreekt stilte met single en Nederland-tournee..
- 55-jarige man te Domburg dreigt woning buurvrouw in brand t…..
- Man slaat ramen gebouw stuk uit woede over verdwenen eigend…..
- Suriname vraagt OAS om steun voor inclusieve en veerkrachti…..
- Voorbereidingen in volle gang voor installatie nieuwe DNA-l…..
- Afscheid van Patricia Etnel, een vurige stem en warm hart..
- Landgenoten nemen massaal afscheid van overleden DNA-lid Pa…..
- Wegomleggingen in verband met vergadering DNA..
- Twee personen op heterdaad betrapt bij diefstal van gascili…..
- Hakrinbank presenteert sterke jaarresultaten en groeiperspe…..
- OM eist 30 jaar cel voor moord op echtgenote en het verberg…..
- Een droom voor de kinderen van Sunny Point..
- 66-jarige man in ziekenhuis overleden na verkeersongeval me…..
- SML-play-off van start: Notch vs PVV en Voorwaarts vs Inter…..
- GOw2 heropent duurzaam selfservice-tankstation aan Mahonyla…..
- Sleur: ‘Cyanide en arseen in stuwmeer is tikkende tijdbom o…..
- Verdachte in verzekering gesteld na bedreiging buurvrouw..
- Verdachte in verzekering gesteld wegens vernieling..
- Wegomlegging tijdens installatie nieuw parlement..