PARAMARIBO — 21 Burgers hebben de vaktraining Textiele werkvormen van de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) te Magenta met succes afgerond. Ze kregen donderdag hun certificaat. Ook kwam de groep in aanmerking voor een naaimachine en materiaal, zodat zij direct aan de slag kunnen, meldt het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ) in een persbericht.
Aangegeven wordt dat deze cursus te Magenta op verzoek van de mensen zelf is opgezet. Volgens het ministerie hoorden ze via de media over het landelijke project ‘Wroko Foe Mek Moni’, waarna ze aanklopten bij de SAO om deze training te mogen volgen. SAO-directeur Joyce Lapar prees de sterke motivatie van de groep. Ze bedankte de cursisten dat die niet hebben geaarzeld om eigen materiaal aan te schaffen voor een vlot verloop van de training. Zij informeerde hen dat die het materiaal zullen ontvangen waarop zij recht hebben.
“De cursisten hebben niet geaarzeld om eigen materiaal aan te schaffen voor een vlot verloop van de training”
Ook minister Steven Mac Andrew zwaaide de cursisten lof toe voor hun motivatie en inzet, die zij al vóór aanvang van de training hadden getoond. Dit vertaalde zich in het hoge percentage geslaagden, maar ook in de leergierigheid van de deelnemers. De bewindsman benadrukte het belang van vaktrainingen, omdat deze zowel economische als sociale voordelen opleveren. Immers, ze vergroten volgens hem de kansen op de arbeidsmarkt én leiden, in het geval van textiele werkvormen, tot besparingen op kledingkosten. Hij riep de geslaagden op om de opgedane kennis en vaardigheden in te zetten.
Bij de certificaatuitreiking werd het woord ook gevoerd door Madhoeri Moenesar (raad van bestuur SAO) en directeur Mathoera van de Savitrie Muloschool. Moenesar moedigde de deelnemers aan om de opgedane kennis in te zetten voor een deeltijdse of fulltime baan. Mathoera benadrukte dat de cursisten trots op zichzelf mogen zijn, omdat zij in hun toekomst hebben geïnvesteerd.
- Colombia onderschept eerste onbemande narco-onderzeeër, uit…..
- OM eist zeven jaar celstraf voor voorbereidingen drugstrans…..
- NPS-topper Ivanildo Plein: ‘Ik ben Brunswijk dankbaar dat h…..
- Doorbraak voor vrouwen in de politiek: Simons wordt eerste …..
- Deken: Rechtspraak is geen wedstrijd tussen partijen..
- Jennifer Simons voorgedragen als presidentskandidaat, Rusla…..
- Focus op jongeren en mentale gezondheid na covid-19 op OIC …..
- Brunswijk deed water bij de wijn, zegt Panka over president…..
- Surinamer in Israël over huidige toestand: ‘Schade is door …..
- Rechter Marjory Sanches: ‘Alleen door transparantie en open…..
- Sanches en Mahadew geïnstalleerd bij Hof van Justitie..
- Vastgoedsector Suriname niet op zwarte lijst: FIU ontkracht…..
- SRD zakt naar dieptepunt door overheidsuitgaven en onzekerh…..
- Deken van Orde van Advocaten roept autoriteiten op invullin…..
- Suriname debuteert op OIC Youth Capital 2025 in Marrakech..
- Brunswijk is nogsteeds vicepresident, concludeert Essed..
- ‘Yu Na Taa’ nieuwe song Latin King Johan Misiedjan..
- Ryaen La Rose: “Afro-Surinamers moeten wakker worden over w…..
- Het is tijd voor echte democratische hervorming in Suriname..
- Start Learning for Life Community Project bij Surinaamse Br…..
- Expositie Nola Hatterman: ‘Zwart is ook mooi’..