Het landelijk project ‘Wroko Foe Mek Moni’ heeft op donderdag 3 juli 2025 wederom 21 gecertificeerden afgeleverd te Magenta. De cursisten hebben met succes de vaktraining Textiele Werkvormen, verzorgd door de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO), afgerond.
Wat deze groep bijzonder maakte, is dat de cursisten zelf contact hadden opgenomen met de SAO met het verzoek om de training Textiele Werkvormen te mogen volgen, nadat zij via de media over ‘Wroko Foe Mek Moni’ hadden gehoord.
Alle deelnemers ontvingen naast een certificaat ook een naaimachine en materiaal, zodat zij direct aan de slag kunnen. Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ), die aanwezig was bij de certificaatuitreiking, prees de cursisten voor hun motivatie en inzet, die zij al vóór aanvang van de training hadden getoond – temeer daar zij zélf hadden gevraagd om deze training in hun buurt.
Mac Andrew gaf aan dat deze motivatie duidelijk zichtbaar was in het hoge percentage geslaagden, maar ook in de leergierigheid van de deelnemers en hun bereidheid om zelf te voorzien in materiaal.
Mac Andrew benadrukte het belang van vaktrainingen, omdat deze zowel economische als sociale voordelen opleveren: ze vergroten de kansen op de arbeidsmarkt én leiden, in het geval van textiele werkvormen, tot besparingen op kledingkosten. De minister riep de geslaagden op om de opgedane kennis en vaardigheden in te zetten, maar ook om als ware SAO-ambassadeurs anderen te attenderen op de vaktrainingen van de stichting.
Behalve de bewindsman kwamen ook Madhoeri Moenesar (namens de Raad van Bestuur van SAO), SAO-directeur Joyce Lapar, en de directeur van de Savitrie Muloschool, de heer Mathoera, aan het woord. Alle sprekers feliciteerden de cursisten met hun behaalde resultaat.
Moenesar moedigde hen aan om de opgedane kennis in te zetten voor een deeltijdse of fulltime baan. Lapar prees de sterke motivatie van de groep en bedankte hen voor het feit dat zij niet hadden geaarzeld om eigen materiaal aan te schaffen voor een vlot verloop van de training. Zij informeerde de deelnemers tevens dat zij naast een naaimachine ook het materiaal ontvangen waarop zij recht hebben. Mathoera benadrukte dat de cursisten trots op zichzelf mogen zijn, omdat zij in hun toekomst hebben geïnvesteerd – en dat met succes.
- SML-play-off van start: Notch vs PVV en Voorwaarts vs Inter…..
- GOw2 heropent duurzaam selfservice-tankstation aan Mahonyla…..
- Sleur: ‘Cyanide en arseen in stuwmeer is tikkende tijdbom o…..
- Verdachte in verzekering gesteld na bedreiging buurvrouw..
- Verdachte in verzekering gesteld wegens vernieling..
- Wegomlegging tijdens installatie nieuw parlement..
- Pieter Kooistra..
- Marléne Hariette Norma Roberts – Le Blanc..
- Herdenken en vieren..
- Kanhai zal proberen straf Bordo in Suriname te laten uitzit…..
- GOw2 Mahonylaan heropend na renovatie van USD 1,8 miljoen..
- Joël ‘Bordo’ Martinus in Franse cel..
- PRO-ondervoorzitter hekelt houding VHP na verkiezingsnederl…..
- Bordo aangekomen in Frankrijk na uitlevering door Brazilië..
- Eerste DNA-vergadering zondag om 13:00 uur..
- Dodelijk verkeersongeval met Pickup aan Flamingoweg in Nick…..
- Twee verdachten op heterdaad betrapt bij diefstal van gasci…..
- Geen tijd voor frivoliteit..
- Beoogd DNA-voorzitter Adhin: “Ik houd van stevige debatten,…..
- Hoe durven ze te denken dat wij de kwestie missives nu al v…..
- Surinames Blok 66-deal: Kans op rijkdom of recept voor afha…..