Het gebied langs de Libanonweg is onlangs officieel ontwikkeld als onderdeel van het Landelijk Woningbouwprogramma (LWBP). Bij die gelegenheid op 8 maart 2025 zijn er 200 percelen uitgegeven. Het bouw- en woonrijp maken van het gebied rond de Libanonweg gebeurt in een publiek-private samenwerking met Caribbean Coast Contractors N.V.
Fase 1 van dit project was oktober vorig jaar gelanceerd met als focus het verbeteren van de infrastructuur en het bieden van toegang tot bouwpercelen. Bij de lancering bevond het gebied zich nog in een bosrijke omgeving. Thans is het gebied echter volledig bouwklaar. Het gebied is ontsloten en voorzien van de nodige infrastructuur en beslaat 72 hectare, verdeeld in vier blokken, waarvan Blok 1 met 200 kavels als eerste volledig gereed is.
President Santokhi legde de nadruk op de noodzaak om percelen betaalbaar te houden zodat meer burgers toegang kunnen krijgen tot eigen woningen. Hij kondigde maatregelen voor het bijstaan van sociaal zwakkeren. “Van alle landelijke woningbouwprojecten is 10% van de percelen overdragen aan de staat, voor sociaal zwakkeren. In totaal zijn er hier 93 percelen gereserveerd”, aldus het staatshoofd. Verder wordt er gewerkt aan de aanleg van basisvoorzieningen zoals elektriciteit en water voor de bewoners van Blok 1, waarbij de werkzaamheden in april 2025 beginnen en het gehele project de komende maanden verder wordt voorzien van de benodigde faciliteiten.
- Regering heeft meer ruimte nodig voor behandeling Grondenre…..
- Man opgesloten na doodsbedreiging..
- Vandaag minder bewolking, maar zon..
- Radio- en televisie eigenaren kampen met grote uitdagingen..
- Eerste deel Roué Verveers ‘Op eigen risico’ al uitverk…..
- Plunderaar ingerekend..
- FBI: Noord-Korea zit achter diefstal van 1,5 miljard dollar…..
- Iwan Imro Reyke (74) Amsterdam 23-2-2025..
- Nellius Kappel (86) Rotterdam 25-2-2025..
- SDU van Waterberg toegetreden tot OPTSU..
- Effecten klimaatverandering in kustvlakte niet zo alarmeren…..
- Ben anti-ZIONIST OMDAT IK DE DOCHTER BEN VAN HOLOCAUST-OVER…..
- Column: Regionale mogelijkheden..
- Hulp samenleving van belang om buste Trefossa terug te vind…..
- VHP: ‘Waarborgsom volgens procedure betaald’..
- NDP wil digitalisering van de overheid..
- Miljardeninvesteringen en nieuwe boringen op komst in Surin…..
- Stephen Comvalius over de crisis in de Surinaamse gezondhei…..
- Waarborgsom VHP, ABOP en PVP op dezelfde manier betaald..