Maandag is de refreshment training gestart voor de Buitengewoon Agenten van Politie (BAVP’ers) voor handhaving van de Tabakswet die sedert 2013 in werking is getreden. Door de jaren heen hebben enkele personen de dienst verlaten, waardoor er ernstige tekortkomingen waren in de handhaving van de wet.
De training is bekostigd door de Pan American Health Organization (PAHO) en de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), daar Suriname ook één van de landen is die het Framework Convention for Tobacco Control (FCTC) 2030-project ondersteunt. Dit is een Internationaal verdrag om de wereldwijde tabaksepidemie te bestrijden. Het verdrag erkent ook de gezondheidsrechten van mensen en promoot maatregelen om tabaksgebruik en blootstelling aan tabaksrook te verminderen.
Er worden 20 milieu-inspecteurs getraind tijdens 6 bijeenkomsten (23, 24, 25 juni en 2, 3, 4 juli). Daarbij komen de onderdelen Tabakswet, relevante delen van het Strafrecht en Strafvordering, het invullen van het proces-verbaal in het kader van snelrechtsysteem voor tabaksgerelateerde overtredingen en effectieve communicatie aan de orde.
De PAHO/WHO vertegenwoordiger in Suriname, Yafflo Ouattara, gaf departicipanten aan hoe belangrijk deze training is en hoe belangrijk zij zijn in het kader van het gevecht dat gevoerd moet worden tegen tabak-en de tabaksindustrie. Hij benadrukte dat zij zich ervan bewust moeten zijn dat zij een belangrijke taak te vervullen hebben. Samen zullen zij werken aan een gezonde, rookvrije samenleving en daarmee levens redden. Door hun strenge optreden kan Suriname ook beter controle uitoefenen en maatregelen treffen bij overtredingen in het kader van de Tabakswet.
- CBvS-directeur Dorinnie: “Geen reden tot paniek, SRD is 90 …..
- Korpschef betreurt dat rotte appel van JIT-team betrokken i…..
- Yellow Birds heeft derde volleybaltitel op rij in vizier..
- Boeroe-herdenking met fly-over, motorfietsen en nuchtere re…..
- Brand verwoest kantoorruimtes Will Axwijk Sportcentrum: ‘Di…..
- OKB luidt noodklok: stembureaupersoneel onvoldoende bereken…..
- WISSELKOERS ‘HAT EDE’..
- Nieuwe coalitie houdt koers vast ondanks druk rond vicepres…..
- Herdenking 180 jaar boeroes in Suriname: ‘Als men het heeft…..
- Geen verhoogd risico op meningitis door slakken in Suriname..
- 36 voertuigen overgedragen aan korpsen..
- Korps Politie Suriname (KPS) belegd persconferentie in verb…..
- Condor verlengt finaleserie vrouwenvolleybal..
- 180 jaar Boeroes in Suriname met trots herdacht in Saramacc…..
- VHP: Verkiezingen op alle niveaus bindend verklaard..
- Ondanks vele misstanden: verkiezingen 25 mei 2025 officieel…..
- VHP erkent verkiezingsuitslag en overweegt kandidaatstellin…..
- MENNONITISCHE LANDBOUW IN PERU EN DE PARALLELLEN MET SURINA…..
- VHP beraadt zich over kandidaatstellingen..
- President: Boeroes symbool van integratie en doorzettingsve…..
- Santokhi: ‘Bijdrage boeroes onmiskenbaar en blijvend’..