Maandag is de refreshment training gestart voor de Buitengewoon Agenten van Politie (BAVP’ers) voor handhaving van de Tabakswet die sedert 2013 in werking is getreden. Door de jaren heen hebben enkele personen de dienst verlaten, waardoor er ernstige tekortkomingen waren in de handhaving van de wet.
De training is bekostigd door de Pan American Health Organization (PAHO) en de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), daar Suriname ook één van de landen is die het Framework Convention for Tobacco Control (FCTC) 2030-project ondersteunt. Dit is een Internationaal verdrag om de wereldwijde tabaksepidemie te bestrijden. Het verdrag erkent ook de gezondheidsrechten van mensen en promoot maatregelen om tabaksgebruik en blootstelling aan tabaksrook te verminderen.
Er worden 20 milieu-inspecteurs getraind tijdens 6 bijeenkomsten (23, 24, 25 juni en 2, 3, 4 juli). Daarbij komen de onderdelen Tabakswet, relevante delen van het Strafrecht en Strafvordering, het invullen van het proces-verbaal in het kader van snelrechtsysteem voor tabaksgerelateerde overtredingen en effectieve communicatie aan de orde.
De PAHO/WHO vertegenwoordiger in Suriname, Yafflo Ouattara, gaf departicipanten aan hoe belangrijk deze training is en hoe belangrijk zij zijn in het kader van het gevecht dat gevoerd moet worden tegen tabak-en de tabaksindustrie. Hij benadrukte dat zij zich ervan bewust moeten zijn dat zij een belangrijke taak te vervullen hebben. Samen zullen zij werken aan een gezonde, rookvrije samenleving en daarmee levens redden. Door hun strenge optreden kan Suriname ook beter controle uitoefenen en maatregelen treffen bij overtredingen in het kader van de Tabakswet.
- Aan Ursula von der Leyen – Wij schrijven u vanuit de ruïnes…..
- Trump: Israël en Iran eens over volledige wapenstilstand..
- Women’s Rights Centre brengt eerbetoon aan Patricia Etnel: …..
- Franse grenspolitie pakt smokkel en illegale overtochten aa…..
- Belastingverruiming en secundaire voorzieningen voor veilig…..
- Bibis roept Surinamers op inreisregels VS strikt na te leve…..
- Rusland: Etnel trok vorige week haar bewilliging in; Plein …..
- Trump noemt Iraanse raketaanval op Amerikaanse basis in Qat…..
- Bennie Miranda uit scherpe kritiek op president Santokhi: “…..
- Amazone Partij Suriname wacht af om richting te bepalen..
- Herdenken en vieren: 1 juli blijft een dag met twee gezicht…..
- Epilepsie en cognitieve ontwikkeling..
- Omicron Seafood N.V sollicitatie-oproep..
- FPP-voorzitter Ommen: “Ondernemer in Para bewust buitenspel…..
- SEOGS 2025 succesvol afgesloten na vier inspirerende dagen..
- BIBIS waarschuwt reizigers: ‘Houd u aan buitenlandse inreis…..
- Eskak: beschuldiging PL rond Javaans Nieuwjaar ongegrond en…..
- Handelmij Dawson N.V...
- Suriname reageert geschokt op overlijden van DNA-lid Patric…..
- Wie betaalt de verkiezingspropaganda?..
- Simons bedankt Para voor buitengewone inzet..