De 185 landen die op een VN-top in Genève bij elkaar waren gekomen om een bindend internationaal verdrag over de bestrijding van plasticvervuiling op te stellen, zijn niet tot een akkoord gekomen. Dat melden verschillende delegaties.
“We zullen hier in Genève geen verdrag sluiten om een einde te maken aan plasticvervuiling”, liet de Noorse onderhandelaar vrijdagochtend 15 augustus weten.
Woensdag was al duidelijk dat de standpunten van de landen op de VN-top nog altijd ver uit elkaar lagen. Een eerste ontwerpverdrag, waarin vrijwel alle bindende verplichtingen waren geschrapt, werd door tientallen landen verworpen. Ook een nieuw ontwerp kreeg geen unanieme goedkeuring, verklaarde de voorzitter van de conferentie.
“We hebben een historische kans gemist, maar we moeten doorgaan en dringend actie ondernemen”, zei Cuba na het stuklopen van de onderhandelingen. “De planeet en de huidige en toekomstige generaties hebben dit verdrag nodig.”
Wereldwijd wordt jaarlijks meer dan 400 miljoen ton nieuw plastic geproduceerd, en dat zou zonder beleidswijzigingen met ongeveer 70 procent kunnen toenemen tegen 2040.
Op voorhand bestond er al spanning over het slagen van een akkoord. Zo bestonden er onder meer meningsverschillen rond de vermindering van plasticproductie. Landen die veel olie produceren verzetten zich tegen de maatregel. Het meeste plastic wordt namelijk gemaakt van fossiele brandstoffen.
- VHP waarschuwt regering en DNA: stop met gehaaste en onzorg…..
- BESCHOUWING — De vermoorde onschuld van Xaviera Jessurun..
- Schoolleider OS Gonini Kriki Mofo betreurt grote terugval i…..
- BBS on speaking terms met minister Monorath van Juspol..
- Gezamenlijk werken aan versterken ondernemings- en invester…..
- Danique van Varsseveld nieuwe communicatiedirecteur Kabinet…..
- MAS eert uitblinkende leerlingen met Maritime Excellence Aw…..
- Familieboerderij te Reeberg zonder medeweten verkaveld en v…..
- ‘Mensen met een beperking hebben geen medelijden nodig maar…..
- Guyanezen in Suriname kunnen stemmen bij verkiezingen op 1 …..
- SEOB: vervolg IMF-programma noodzakelijk voor duurzame groe…..
- Rechtsbescherming: Een grondrecht voor iedereen.
- Politieke loyaliteit en schulden vormen grootste uitdaginge…..
- Oud-medewerkers Centrale Bank vragen om waardig bestaan..
- 2,5 jaar voor voorganger Landveld: ‘U had vanuit uw kerkeli…..
- Mede-inzittende overleden na eenzijdig verkeersongeval.
- Wijnerman: ‘Regering zal bij toekomstige begrotingen streng…..
- Numerus fixus en de illusie van objectieve normen..
- Tsang: 86 personeelsleden OWRO voor de gek gehouden bij aan…..
- TCT-minister Landveld belooft ondersteuning aan MAS..
- Jonge vrouw overlijdt na ernstig verkeersongeval.