President Chandrikapersad Santokhi heeft vandaag 169 bloeddonoren onderscheiden voor hun vrijwillige en levensreddende bijdrage aan de samenleving. De decoraties werden toegekend aan donoren die tussen de 30 en 100 keer bloed hebben afgestaan. De decorandi ontvingen een medaille in één der rangen van de Ere-orde van de Gele Ster, namelijk 75 in de rang van Ridder, 44 in de rang van Officier en 50 in de rang van Commandeur.
“Zij die bloed afstaan, erkennen het levensbelang van een ander, scharen zich solidair daarachter en vervullen de rol van hulpverlener door het geven van hun kostbaar bloed”, sprak president Santokhi. Hij omschreef het doneren van bloed als een daad van solidariteit en vertrouwen, die de essentie van medemenselijkheid symboliseert. Volgens hem is het een onmiskenbare bijdrage die geleverd wordt aan de gezondheidszorg in Suriname. Het is volgens het staatshoofd van groot belang om stil te staan bij het groot aantal levens dat hierdoor reeds is gered.
Santokhi sprak zijn bijzondere waardering uit voor de Stichting Nationale Bloedbank van het Surinaamse Rode Kruis (SRK), die zich al 85 jaar inzet voor de nobele taak in Suriname. Verder wees hij op de aanhoudende behoefte aan vrijwilligers. Niet alleen bloeddonoren zijn nodig, maar ook personen die zich willen inzetten voor het werk en de missie van de bloedbank. In het bijzonder riep president Santokhi jongeren op zich aan te melden en hun bijdrage te leveren aan een zorgzame en solidaire samenleving.
- Toerismebranding..
- Toekomst landbouw ligt bij jongeren en vrouwen..
- Leerlinge (13) steekt medescholiere..
- Grootse viering 180 jaar vestiging Nederlandse boeren in Su…..
- ECD vernietigd en verwijderd vervallen producten in superma…..
- Voertuigen in beslag genomen in zaak gewapende overval Sun …..
- Surinaamse producer werkt mee aan debuutalbum Jamaicaanse z…..
- Costa Ricaanse media: ‘Suriname zet ons voor schut’ na thri…..
- ECD haalt vervallen producten uit de schappen bij supermark…..
- Reactie Kabinet van de President op berichten over vermeend…..
- SIPRI waarschuwt: wereld op rand van nieuwe nucleaire wapen…..
- Jongeren en vrouwen moeten landbouwsector in Suriname overn…..
- Digitaal dashboard verkiezingen was nuttig en betrouwbaar..
- Politicoloog Zeggen: “Coalitie rust niet op ideologische ov…..
- Oliekoorts legt onze zwakke plekken bloot..
- Man neergeschoten na woordenwisseling; verdachte aangehoude…..
- DNA informeert over stappen op weg naar beëdiging nieuw par…..
- PROF RIP..
- Essed: ‘Morele tegenstelling verdeelt ons land al decenni…..
- Aanhoudende onweersbuien vandaag..
- CBvS: verhoogde bestedingen en wisselkoersvolatiteit oorzaa…..