President Chandrikapersad Santokhi heeft vandaag 169 bloeddonoren onderscheiden voor hun vrijwillige en levensreddende bijdrage aan de samenleving. De decoraties werden toegekend aan donoren die tussen de 30 en 100 keer bloed hebben afgestaan. De decorandi ontvingen een medaille in één der rangen van de Ere-orde van de Gele Ster, namelijk 75 in de rang van Ridder, 44 in de rang van Officier en 50 in de rang van Commandeur.
“Zij die bloed afstaan, erkennen het levensbelang van een ander, scharen zich solidair daarachter en vervullen de rol van hulpverlener door het geven van hun kostbaar bloed”, sprak president Santokhi. Hij omschreef het doneren van bloed als een daad van solidariteit en vertrouwen, die de essentie van medemenselijkheid symboliseert. Volgens hem is het een onmiskenbare bijdrage die geleverd wordt aan de gezondheidszorg in Suriname. Het is volgens het staatshoofd van groot belang om stil te staan bij het groot aantal levens dat hierdoor reeds is gered.
Santokhi sprak zijn bijzondere waardering uit voor de Stichting Nationale Bloedbank van het Surinaamse Rode Kruis (SRK), die zich al 85 jaar inzet voor de nobele taak in Suriname. Verder wees hij op de aanhoudende behoefte aan vrijwilligers. Niet alleen bloeddonoren zijn nodig, maar ook personen die zich willen inzetten voor het werk en de missie van de bloedbank. In het bijzonder riep president Santokhi jongeren op zich aan te melden en hun bijdrage te leveren aan een zorgzame en solidaire samenleving.
- Man week na mishandeling en bedreiging partner opgesloten..
- Abop kiest definitief voor samenwerking met NDP: ‘We hoeven…..
- Twee doden aangetroffen in twee dagen..
- Drie verdachten opgepakt voor diefstal zes aluminium stelli…..
- ABOP kiest definitief voor samenwerking met NDP..
- Minister Ori: historisch besef nodig voor nationale eenheid…..
- Jogi: ‘Laatst gehouden DNA-vergadering verliep niet vlekkel…..
- Fokké waarschuwt: ‘Het wachten is op de volgende grote bran…..
- Brunswijk: ABOP staat achter Simons en Rusland als presiden…..
- ABOP houdt wrange smaak over aan ondersteuning coalitie..
- Ori pleit voor nationaal instituut voor geschiedenis en cul…..
- Van den Berg opgelucht over rechterlijk vonnis tegen Kirpal…..
- PAHO: Sterfte niet-overdraagbare ziekten in de Amerika’s me…..
- Drie verdachten aangehouden; twee hunner heengezonden..
- Parmessar verwacht nakoming coalitieafspraken..
- Man mishandelt en bedreigt partner met bierfles..
- Sherida Mormon pleit tijdens Tak Tangi voor economische act…..
- Zuales Doekoe: ‘Je zag dat de kinderen er behoefte aan hadd…..
- PCS-medewerkers in actie wegens herhaalde salarisvertraging..
- SEOB: Overheidsuitgaven zetten SRD onder druk, groei vlakt …..
- Alerte bewaker voorkomt brand: brandweerbeleid onder vuur..