President Chandrikapersad Santokhi heeft vandaag 169 bloeddonoren onderscheiden voor hun vrijwillige en levensreddende bijdrage aan de samenleving. De decoraties werden toegekend aan donoren die tussen de 30 en 100 keer bloed hebben afgestaan. De decorandi ontvingen een medaille in één der rangen van de Ere-orde van de Gele Ster, namelijk 75 in de rang van Ridder, 44 in de rang van Officier en 50 in de rang van Commandeur.
“Zij die bloed afstaan, erkennen het levensbelang van een ander, scharen zich solidair daarachter en vervullen de rol van hulpverlener door het geven van hun kostbaar bloed”, sprak president Santokhi. Hij omschreef het doneren van bloed als een daad van solidariteit en vertrouwen, die de essentie van medemenselijkheid symboliseert. Volgens hem is het een onmiskenbare bijdrage die geleverd wordt aan de gezondheidszorg in Suriname. Het is volgens het staatshoofd van groot belang om stil te staan bij het groot aantal levens dat hierdoor reeds is gered.
Santokhi sprak zijn bijzondere waardering uit voor de Stichting Nationale Bloedbank van het Surinaamse Rode Kruis (SRK), die zich al 85 jaar inzet voor de nobele taak in Suriname. Verder wees hij op de aanhoudende behoefte aan vrijwilligers. Niet alleen bloeddonoren zijn nodig, maar ook personen die zich willen inzetten voor het werk en de missie van de bloedbank. In het bijzonder riep president Santokhi jongeren op zich aan te melden en hun bijdrage te leveren aan een zorgzame en solidaire samenleving.
- Ondanks misstanden: Verkiezingen van 25 mei 2025 officieel …..
- Dikan: “We moeten nu werk van maken om de traditionele rech…..
- Regen in de ochtend, droog in de nacht..
- Oud-Oranjevoetballer Quincy Promes in Nederlandse cel..
- Baby van hersendode vrouw in Georgia geboren via keizersned…..
- Magdalena Victorine Bruining gehuwd Feller (80) Paramaribo …..
- Internationale Yoga Dag: Een Oproep tot Eenheid en Gezondhe…..
- Verzetdag 618: Amnesty en 113 organisaties eisen opschortin…..
- CBvS-directeur Dorinnie: “Geen reden tot paniek, SRD is 90 …..
- Korpschef betreurt dat rotte appel van JIT-team betrokken i…..
- Yellow Birds heeft derde volleybaltitel op rij in vizier..
- Boeroe-herdenking met fly-over, motorfietsen en nuchtere re…..
- Brand verwoest kantoorruimtes Will Axwijk Sportcentrum: ‘Di…..
- OKB luidt noodklok: stembureaupersoneel onvoldoende bereken…..
- WISSELKOERS ‘HAT EDE’..
- Nieuwe coalitie houdt koers vast ondanks druk rond vicepres…..
- Herdenking 180 jaar boeroes in Suriname: ‘Als men het heeft…..
- Geen verhoogd risico op meningitis door slakken in Suriname..
- 36 voertuigen overgedragen aan korpsen..
- Korps Politie Suriname (KPS) belegd persconferentie in verb…..
- Condor verlengt finaleserie vrouwenvolleybal..