PARAMARIBO — “Zij die bloed afstaan, erkennen het levensbelang van een ander, scharen zich solidair daarachter en vervullen de rol van hulpverlener door het geven van hun kostbaar bloed.” Dat zei president Chandrikapersad Santokhi donderdag bij het decoreren van 169 bloeddonoren in de Congreshal.
Het staatshoofd omschreef het doneren van bloed als een “levensreddende bijdrage, een daad van solidariteit en vertrouwen, die de essentie van medemenselijkheid symboliseert”. Volgens hem is het een onmiskenbare bijdrage die wordt geleverd aan de gezondheidszorg in Suriname. Het is daarom, aldus de president, van groot belang om stil te staan bij het groot aantal levens dat door het doneren van bloed is en wordt gered.
“Elkaar helpen is het mooiste geschenk dat iemand een ander kan geven”President Santokhi
Hij wees op de aanhoudende behoefte aan vrijwilligers. Niet alleen bloeddonoren zijn nodig, maar ook personen die zich willen inzetten voor het werk en de missie van de stichting Nationale Bloedbank. In het bijzonder riep Santokhi jongeren op om zich aan te melden en hun bijdrage te leveren aan een zorgzame en solidaire samenleving. “Elkaar helpen is het mooiste geschenk dat iemand een ander kan geven”, aldus het staatshoofd.
(lees verder onder de )
Stille heldendaad
De decoraties zijn toegekend aan donoren die tussen de dertig en honderd keer bloed hebben afgestaan. 75 werden Ridder in de Ereorde van de Gele Ster, 44 Officier in de Ereorde van de Gele Ster en vijftig Commandeur in de Ereorde van de Gele Ster. Hun onderscheiding vormt volgens de Communicatiedienst Suriname “een erkenning van hun stille heldendaad en onmisbare bijdrage aan de volksgezondheid”.
Santokhi sprak ook zijn bijzondere waardering uit voor de Nationale Bloedbank van het Surinaamse Rode Kruis (SRK), die zich al 85 jaar inzet voor deze nobele taak in Suriname. “U levert als stichting een onschatbare bijdrage aan het redden en behouden van mensenlevens. Dat is zeer te waarderen en mag als voorbeeld dienen voor andere naties”, merkte het staatshoofd op.
- President en vicepresident Suriname worden gekozen op 6 jul…..
- Verkiezing president en vicepresident op 6 juli..
- Vijftien jaar cel voor doden van Rishi Parmesar in Suriname..
- Adelante organiseert twee in één U16-meisjes basketbalactiv…..
- Geen goedkope, maar wel lichte zetels..
- Santokhi feliciteert NDP en overlegt met Simons over soepel…..
- PUINZOOI..
- Acht ministers uit kabinet-Santokhi/Brunswijk beëdigd tot a…..
- Ramsaran: “PL-beleid moet garanderen dat niemand achterblij…..
- Santokhi roept nieuw parlement op tot samenwerking en recht…..
- Gewapende overval in Balingsula: daders nog voortvluchtig..
- Man maakt zich schuldig aan huisvredebreuk en diefstal: ver…..
- Business Talk: ‘Olie en gas brengen veel kansen, maar ook v…..
- Wang pleit voor versterking van productie en ondernemerscha…..
- Vandaag veel onweersbuien..
- Duo op heterdaad betrapt bij diefstal gascilinders..
- Herdenkingsmonument Nieuw Nickerie in gebruik genomen..
- Koi Carper wint eerste finale rematch van De Arend..
- Arrestaties bij verboden Pride-mars in Istanbul, hoge opkom…..
- Penitentiair ambtenaar verdacht van aanranding blijft op vr…..
- Verdachten in verzekering gesteld wegens bedreiging en vern…..