Het ministerie van Volksgezondheid heeft een belangrijke stap gezet in de verdere digitalisering van de eerstelijnszorg in Suriname. Op woensdag 18 juni 2025 werd een formele overeenkomst ondertekend waarmee het ministerie zich verbindt tot het tijdelijk bekostigen van de maandelijkse licentiekosten voor elektronische patiëntendossiers (EPD’s) van particuliere huisartsen.
In aanwezigheid van vertegenwoordigers van het ministerie en de twee gecertificeerde EPD-leveranciers werd het akkoord officieel bezegeld. Deze maatregel maakt het mogelijk dat klinieken die de overstap maken naar digitale patiëntenzorg hun EPD-kosten voorlopig volledig vergoed krijgen.
De licentie kost US$ 100 per maand, waarvan de staat US$ 71,30 voor haar rekening neemt. Totdat deze kosten structureel opgenomen worden in de SZF-abonnementstarieven via de Vereniging van Medici in Suriname (VMS), blijft het ministerie deze lasten dragen.
Volgens voorlopige cijfers hebben 160 particuliere klinieken zich al geregistreerd voor het digitaliseringstraject, waarvan 63 inmiddels een softwareleverancier hebben gekozen. De verwachting is dat dit aantal snel zal toenemen.
Verbeterde zorg door digitaliseringDe invoering van gecertificeerde EPD-systemen brengt belangrijke voordelen met zich mee. Huisartsen kunnen sneller en vollediger patiëntinformatie raadplegen, wat leidt tot nauwkeurigere diagnoses, betere behandelingen en minder administratieve lasten. Hierdoor verbetert de continuïteit van zorg en wordt dubbel werk voorkomen.
Directeur Rakesh Gajadhar Sukul van Volksgezondheid onderstreepte tijdens de ondertekeningsceremonie het belang van deze ontwikkeling: “Met deze maatregel versterken we niet alleen de digitale infrastructuur van de eerstelijnszorg, maar verlichten we ook de financiële druk op particuliere huisartsen. Dit draagt bij aan een meer toegankelijke, duurzame en toekomstgerichte gezondheidszorg voor alle burgers van Suriname.”
Het ministerie benadrukt dat deze tijdelijke regeling het resultaat is van constructief overleg met de VMS en het SZF. Binnen afzienbare tijd zullen gesprekken volgen om tot een permanente financieringsstructuur te komen waarin deze kosten zijn opgenomen.
- Column: Eigen verantwoordelijkheid..
- Kuldipsing gereed voor Oil & Gas in 2028..
- Caricom-verkiezingswaarnemers: Operationele en personeelsui…..
- Advocaat Spong ziet Simons niet als geschikte presidentskan…..
- Onderzoek verdwenen stembiljetten bij afdeling Fraude belan…..
- Bedlegerige vrouw komt om bij ‘mysterieuze’ brand..
- Overvallers mishandelen bejaarde vrouw en stelen kluis met …..
- VHP-Nederland: Laat het landsbelang boven partijbelang staa…..
- Politie zoekt eigenaren geparkeerde trucks Willem Campagnes…..
- Guyana’s olieproductie stijgt met succesvolle install…..
- Simons voldoet niet aan een voorwaarde om president te word…..
- Opruiming verkiezingsmateriaal gestart: dc vraagt hulp Open…..
- Rusland: ‘Ik heb mijn woord gegeven aan de NDP’..
- Showpromotor Goercharan wil Kool & The Gang naar Surina…..
- VLS: Onze kracht ligt in eenheid, niet in afkomst..
- CHS werkt aan verwerking van processen-verbaal, officiële z…..
- Henry Does: ‘NPS-voorzitter Rusland mist loyaliteit aan his…..
- Instituten leren omgaan met moderne technologie om bomen in…..
- Goudzoeker komt om bij noodlottig ongeval tijdens storm in …..
- Breaking: 225 DNA-stembiljetten op stembureau 333 vermist; …..
- Directeur e-Gov: ‘Niet kloppen verkiezingsdashboard beteken…..