Ruim 160 militairen hebben door middel van bevordering erkenning gekregen voor hun inzet binnen het Nationaal Leger. Op donderdag 22 mei werden bij het Instituut voor Defensie Opleidingen (IDO) 122 manschappen bevorderd tot de rang van sergeant (onderofficieren). Deze groep heeft met succes de voorbereidingsfase van de cursus tot groepscommandant afgerond. Daarnaast ontvingen 45 collega’s hun periodieke bevordering. De dag stond volledig in het teken van erkenning, waardering en trots voor hun jarenlange inzet.
Defensieminister Krishnakoemarie Mathoera onderstreepte het belang van deze cursus binnen het bredere loopbaanbeleid van het Nationaal Leger. “Deze militairen vormen de schakel tussen manschappen en officieren. Je begint onderaan, en groeit via opleidingen en inzet door naar hogere rangen. Het is wettelijk vastgelegd, maar het gaat vooral om erkenning en perspectief.” De bewindsvrouw betreurde het dat sommige militairen gedurende decennia geen bevordering ontvingen.
“Dat is slecht voor de motivatie en voor de organisatie. We hebben dat patroon doorbroken. Opleidingen zijn herstart en er is weer ruimte voor doorgroei.” Volgens minister Mathoera draait het om kennis, vaardigheden en de juiste houding: “Leiderschap is ook mensgerichtheid.” Ze voegde eraan toe: “Elke keer als ik iets kan betekenen voor het personeel, ben ik blij. Want een gemotiveerd korps is de ruggengraat van een sterke organisatie.”
Volgens IDO-commandant kolonel Justus Hew A Kee is de groep in fases opgeleid. “Vanwege een tekort aan andere onderofficieren, zijn we gestart met een versnelde cursus, speciaal voor ervaren korporaals die klaar zijn voor de volgende stap. Ze hebben het traject in meerdere groepen doorlopen. De cursus bestond uit een opfrissing van militaire basisvakken zoals exercitie en inwendige dienst, met als doel de deelnemers klaar te stomen voor hun rol als groepscommandant, een functie die een belangrijke rol heeft binnen het leger.
Groepscommandanten sturen direct de eenheid aan in het veld. Na de vervolgfase van 4,5 maanden zullen de deelnemers volledig inzetbaar zijn in deze belangrijke rol. Over twee weken starten de cursisten aan het vervolgtraject van 4,5 maand. Daarin worden ze, onder zware omstandigheden in theorie en praktijk, voorbereid op hun toekomstige rol als groepscommandant. “Ze hebben al jarenlange ervaring, maar missen nog de theoretische onderbouwing. Die vullen wij nu aan”, aldus kolonel Hew A Kee.
- Iedereen kan opkomst en stemopneming op 25 mei volgen..
- My Health-app reeds beschikbaar..
- Tienermeisje met geestelijke beperking krijgt SRD 300 na ve…..
- Kampoe 18e keer troefcallkampioen van Suriname..
- Minister Landvreugd bij opening BvB Santodorp: “Wat ooit on…..
- Politieke partijen bezorgd over ‘misstanden’..
- Restauratie van het Cultuurstudies-gebouw bij Fort Zeelandi…..
- Vlaggenparade en verkiezing..
- AdeKUS vernieuwt campusfaciliteiten en internetinfrastructu…..
- Reactie op ‘Surinaams staatsleiderschap onder druk…..
- Misiekaba belooft zero tolerance beleid zonder aanziens des…..
- ‘Yu na a nyun Gado fu Sranan’..
- Leiderschap in verkiezingstijd: meer dan een titel, een ver…..
- DA ’91: Vreedzame politieke campagne in een polariserend Su…..
- Wazige verkiezingsprogramma’s..
- Minister Mathoera: “Stichting Uitvaartverzorging Defensie e…..
- Tientallen gewonden bij pensioenprotest voor Argentijns con…..
- “Moesje miauwt waar het pijn doet”..
- “Weinig partijen bekend met programmatisch plannen en ontwe…..
- Eerste 3D beelden nieuwbouw AZP vrijgegeven..
- NDP-voorzitter Geerlings-Simons: ‘Ik vrees voor fraude omda…..