Vandaag was de laatste dag dat politieke partijen zich konden registreren bij het Centraal Hoofd Stembureau (CHS) voor deelname aan de algemene, vrije en geheime verkiezingen van 2025. Dit kon tot 15.00 uur vanmiddag. In totaal hebben 15 van de 41 politieke partijen die bij het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) geregistreerd staan, geweest naar het CHS voor inschrijving.
De partijen die hebben geregistreerd zijn: Arena Politieke Partij (APP), De Partij Voor Communicatie (PVC), OPTSU, Alternatief 2020 (A20), De Pertjajah Luhur (PL), de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP), Volkspartij Leefbaar Suriname (VLS), de Nationale Partij Suriname (NPS), de Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelings Partij (ABOP), de Nationale Democratische Partij (NDP), De Nieuwe Leeuw (DNL), Broederschap en Eenheid in de Politiek (BEP), Democratische Unie Suriname (DUS), Democratisch Alternatief ’91 (DA’91) en de Progressief Verheffende Partij (PVP). De laaste partij die zich wilde registreren was het Nationale Ontwikkelings Platform (NOP), maar kwam vandaag te laat aan bij het CHS. Hierdoor werd het principe ‘laat is laat’ toegepast.
Na dit proces zullen de documenten van de partijen gescreend worden, waarna op 25 maart de lijsten met kandidaten worden ingediend. CHS-voorzitter Lilawatie Punwasi zegt dat het verkiezingsproces met de wet in de hand wordt nageleefd. ‘Alles gaat transparant’, zei ze vanmorgen tegenover . toen de registratie nog open was:
- Inbraak in woning Vredenburg Serie B: jachtgeweer en sierad…..
- Voorganger verdacht van seksueel misbruik blijft aangehoude…..
- Santokhi en IMF-delegatie bespreken uitdagingen en vooruitz…..
- Schorsing EITI laat deur open voor corruptie..
- Santokhi bij lanceren bullionproject: Surinamers mede-eigen…..
- VIDS spreekt afkeuring uit over bijeenkomst presidentiële c…..
- Minister Landvreugd stemt in met teruggave perceel Paramari…..
- ZOUT IN DE WONDEN EN ZAND IN DE OGEN..
- President Guyana roept Suriname op tot snelle voorbereiding…..
- Landvreugd zal perceel teruggeven aan de Staat..
- Werkgroep bezig met activiteiten voor 50 jaar Srefidensi..
- ‘The Spirit of Matawai’-zepen in de maak..
- Dambond start sneldamkampioenschap..
- Kanhai: Geen bewijs dat ‘Bordo’ cocaïne heeft ingevoer…..
- Minister Mathoera: Nationaal Leger focust zich weer op kern…..
- Nieuw kiesstelsel ‘onbekend’ in delen Boven-Surinamegeb…..
- Strengere controle op buitenlandse werknemers..
- Dinotha: ‘De afdeling doet heel hard hun best’..
- Training kandidaat-stembureauleden gestart..
- De hele dag regenachtig..
- Mac Andrew gaat zich na regeertermijn focussen op uitdaging…..