Tekst Bentik Paulus
PARAMARIBO – Ter gelegenheid van het 130-jarig bestaan van het Korps Politie Suriname (KPS) vond zaterdag 28 juni een feestelijke rondmars plaats door de straten van Paramaribo. Deze mars vormt een van de hoogtepunten van de feestweek die op vrijdag 13 juni officieel van start ging. Met deze symbolische loop wil het KPS onderstrepen dat het korps zich inzet voor de samenleving, in de samenleving, en samen met de samenleving.
Korpschef Bryan Isaacs benadrukte het belang van de mars als een gebaar van verbondenheid: “Met deze loop willen we laten zien dat wij er zijn voor de gemeenschap en dat we die band actief willen versterken.” Samen met het voltallige managementteam liep Isaacs mee met zo’n 250 politieagenten door het centrum van de hoofdstad.
De mars werd muzikaal begeleid door de Kapel van het Korps Politie Suriname, die met haar krachtige klanken veel bekijks trok. Van grote afstand klonk de muziek al over de stad. “Ik wist meteen dat het de Politie Kapel was, dus ik ben snel hierheen gekomen,” zei een vrouw enthousiast tegen een andere toeschouwer. Ook personeel van winkels in de binnenstad liet zich het bijzondere schouwspel niet ontgaan. Velen pakten direct hun mobiele telefoon om het moment vast te leggen.
De officiële feestweek werd feestelijk afgetrapt in de Prince Ballroom, waar politieambtenaren, genodigden en diplomatieke vertegenwoordigers samenkwamen. Op dinsdag 1 juli worden de festiviteiten voortgezet met een dankdienst in de Sint Petrus en Paulus Basiliek (kathedraal).
Inspecteur Biervliet, die de leiding had over de rondmars, toonde zich zeer tevreden over het verloop van het evenement: “Het KPS is een dynamische organisatie die nauw moet inspelen op wat er leeft in de samenleving.”
Volgens commissaris Rachel Deekman is 130 jaar KPS een mijlpaal van betekenis: “Het korps is al lang geen jonge organisatie meer. Toch moet het, zonder zijn identiteit te verliezen, blijven meebewegen met de tijd en de voortdurend veranderende samenleving waarin wij opereren.”
- Swit Firi is na een stilte van bijna een jaar terug..
- Zeven finalisten voor tweede editie Nyun Sten Festival..
- Monteur verdacht van verduistering en wanprestatie..
- Nieuw S.B.W. als product van de Nederland-Caribisch-Surinaa…..
- ‘Verkiezingsuitslag bevestigt morele antagonistische tegens…..
- LVV Women in Agriculture Beurs gehouden in Nickerie..
- ‘Informatie moet makkelijk toegankelijk zijn voor leerlinge…..
- Minister Dasai: “We kunnen niet alle milieuproblemen binnen…..
- Miracle 2 terug met nieuwe single..
- HAASTIGE SPOED..
- Rengenachtig begin van de week..
- Politiekapel brengt CD “HERMANDAD” rond 130 jaar KPS..
- Israël doodt top van Iraanse Revolutionaire Garde: kerninst…..
- Costa Rica wint nipt van Suriname in doelpuntrijke strijd..
- Zeggen: samenwerking coalitie is opportistische bundeling..
- Nintendo’s Nieuwe Switch:..
- Constitutioneel Hof functioneert niet: advocaat Van Dijk lu…..
- Essed: 25% ‘dienstautoregeling’ was pleister voor het bloed…..
- Mac Andrew blikt terug: ‘Ministerschap goed bevallen, maar …..
- Kamp 21 Matawai met harde hand ontruimd..
- Wisselkoers uit balans: onzekerheid en gebrek aan regie voe…..