De politieke partijen BEP, NPS, ABOP en NDP hebben zich zaterdag met succes en de nodige fanfare ingeschreven bij het Centraal Hoofdstembureau (CHS). De Democratische Unie Suriname (DUS) moest nog aanvullende stukken inleveren om ingeschreven te worden, omdat bepaalde documenten van de partij niet in orde waren. Zo kwam de volmacht niet overeen met de statuten van de partij. Zondag meldde DUS zich opnieuw bij het CHS en werd de partij alsnog ingeschreven, nadat alle stukken correct waren ingediend.
Zowel de NDP als de ABOP hadden hun documenten volledig op orde, waardoor zij geen additionele stukken hoefden in te leveren. De inschrijvingen van deze partijen gingen gepaard met veel aanhang, wapperende vlaggen en culturele optredens. Brassbands en dansende supporters betraden het terrein om hun politieke partijen te ondersteunen.
Tot nu toe hebben in totaal 13 politieke partijen zich officieel ingeschreven bij het CHS. Op woensdag waren de VHP, Pertjajah Luhur (PL) en Organisatie voor Perfectionering van de Totale Surinamer (OPTSU) de eerste partijen die zich registreerden. Donderdag volgden Arena Politieke Partij (APP), A20 en De Nieuwe Leeuw (DNL). Vrijdag was Democratisch Alternatief ’91 (DA’91) de enige partij die zich inschreef. Zondag meldden DUS en de Partij van Communicatie (PvC) zich bij het CHS om hun registratie te voltooien.
De VHP moest nog enkele documenten indienen, wat inmiddels is gebeurd. Dit betrof het stortingsbewijs van de waarborgsom, aangezien eerder een overmakingsbewijs was overhandigd, evenals de publicatie van de inkomsten en uitgaven van de politieke organisatie in het Advertentieblad van de Republiek Suriname en een van de dagbladen. De gemachtigden van de VHP, Ganesh Kandhai en Maaltie Sardjoe, hebben deze documenten vandaag ingediend. “Nu is alles compleet,” verklaarde Kandhai tegenover journalisten. Ook APP en DNL moesten documenten aanvullen, wat inmiddels is afgerond.
- Waar is het OM? Oostburg heeft vorig jaar drie keer Bouters…..
- Voedselpakketten uit India ‘gewoon een business’..
- Geen aansluiting DA ’91 bij A20-DOE-PRO..
- Reactie Luchthavenbeveiliging op meldingen van ontvreemde s…..
- Volksgezondheid onderzoekt tekort medische zeep AZP..
- 3 dorpen Boven-Suriname voorzien van veilig drinkwater..
- BREAKING NEWS — Suriname geschorst door EITI, kans op afsch…..
- Adhin roept op tot eenheid binnen de NDP: “We hebben geen t…..
- DNA-voorzitter trekt aan de bel: wettelijke terinzage leggi…..
- Boebsingh Daniel Ramrattansing..
- Volksgezondheid op Wereld Kanker Dag: ‘We hebben elkaar nod…..
- India bewijst humaniteit..
- Medewerkers AdeKUS in actie om achterstallige betaling..
- I-Care polikliniek voor preventieve oogzorg en specialistis…..
- Medewerkers bestuursressorten Marowijne-Zuidwest en Boven-T…..
- Somohardjo beschuldigt minister Landvreugd van machtsmisbru…..
- Multidisciplinaire werkgroepen presenteren aanbevelingen in…..
- Somohardjo: “Volk apprecieert asfalteren wegen vlak voor ve…..
- Vier jaar Yankee-circus..
- President wil 100.000 boekjes over verworvenheden regering..
- Surinaamse oogzorg verstekt met I-Care polikliniek..