De politieke partijen BEP, NPS, ABOP en NDP hebben zich zaterdag met succes en de nodige fanfare ingeschreven bij het Centraal Hoofdstembureau (CHS). De Democratische Unie Suriname (DUS) moest nog aanvullende stukken inleveren om ingeschreven te worden, omdat bepaalde documenten van de partij niet in orde waren. Zo kwam de volmacht niet overeen met de statuten van de partij. Zondag meldde DUS zich opnieuw bij het CHS en werd de partij alsnog ingeschreven, nadat alle stukken correct waren ingediend.
Zowel de NDP als de ABOP hadden hun documenten volledig op orde, waardoor zij geen additionele stukken hoefden in te leveren. De inschrijvingen van deze partijen gingen gepaard met veel aanhang, wapperende vlaggen en culturele optredens. Brassbands en dansende supporters betraden het terrein om hun politieke partijen te ondersteunen.
Tot nu toe hebben in totaal 13 politieke partijen zich officieel ingeschreven bij het CHS. Op woensdag waren de VHP, Pertjajah Luhur (PL) en Organisatie voor Perfectionering van de Totale Surinamer (OPTSU) de eerste partijen die zich registreerden. Donderdag volgden Arena Politieke Partij (APP), A20 en De Nieuwe Leeuw (DNL). Vrijdag was Democratisch Alternatief ’91 (DA’91) de enige partij die zich inschreef. Zondag meldden DUS en de Partij van Communicatie (PvC) zich bij het CHS om hun registratie te voltooien.
De VHP moest nog enkele documenten indienen, wat inmiddels is gebeurd. Dit betrof het stortingsbewijs van de waarborgsom, aangezien eerder een overmakingsbewijs was overhandigd, evenals de publicatie van de inkomsten en uitgaven van de politieke organisatie in het Advertentieblad van de Republiek Suriname en een van de dagbladen. De gemachtigden van de VHP, Ganesh Kandhai en Maaltie Sardjoe, hebben deze documenten vandaag ingediend. “Nu is alles compleet,” verklaarde Kandhai tegenover journalisten. Ook APP en DNL moesten documenten aanvullen, wat inmiddels is afgerond.
- CHS complimenteert ABOP voor vlekkeloze registratieprocedur…..
- Livo-captain Breinburg: ‘We hadden met 3-0 willen winnen…..
- Tot nu toe 11 politieke partijen geregistreerd bij CHS..
- Kandidatenlijst ABOP zo goed als rond..
- Lalanie Tooy voorkomt verliespunten Transvaal..
- VSB roept DNA op goedkeuring Chinalco-overeenkomst op te sc…..
- Raghoebarsing gaf onjuiste informatie over subsidie aan STV…..
- Belfort naar NDP; Simons: Volk moe van armoede..
- Acht jeugdige verdachten aangehouden; twee hunner heengezon…..
- Inbreker op heterdaad betrapt met eieren..
- Plekken waar ratten (bijna) niet voorkomen..
- Telesur doneert SRD 650.000 aan AZP..
- Tropenbos Suriname versterkt ontwikkeling in Para door du…..
- NPS, ABOP en NDP registreren zich met grote aanhang bij Cen…..
- Breaking: ABOP’er Belfort sluit zich aan bij de NDP..
- Edward Belfort nu lid van de NDP..
- Jason Gummels verruilt VHP voor NDP..
- BLAUWMEER STROMAN POLITIEK..
- Eerbetoon aan familie Bibas in Buenos Aires..
- Belasting over vastgoed in Nederland en Suriname: Wie mag h…..
- Jongeren en werkgevers in dialoog over toekomst arbeidsmark…..