Thailand is in de ban van een 105-jarige man die iedereen eruit rent. Sawang Janpram heeft op de World Masters Games in Taiwan bewezen dat leeftijd slechts een getal is. Hij haalde daar als de oudste deelnemer deze week vier gouden medailles binnen.
ADVERTENTIE
Sawang Janpram rende de 100 meter in 38,55 seconden. Hij was de enige deelnemer in zijn leeftijdscategorie, maar desalniettemin is het een indrukwekkende prestatie voor een hoogbejaarde. De Thai deed ook mee aan discuswerpen en kogelstoten in de categorie honderd jaar en ouder. Zondag won hij al een gouden medaille bij het speerwerpen. Hij wierp 10,55 meter.
Sawang is op alle Thaise nieuwskanalen te zien en ook jongeren zijn vol lof over zijn sportprestaties. “Het is geweldig om te zien hoe onze senior atleten de erkenning krijgen die ze verdienen” en “Echt een stoere kerel. Hoe ouder de generatie, hoe cooler!”, luiden enkele van de commentaren.
Geïnspireerd door dochterNa de sprint zei Sawang dat hij op 80-jarige leeftijd regelmatig begon te sporten, gemotiveerd door een goede vriend die bedlegerig werd en door zijn dochter wier gezondheid aanzienlijk verbeterde door fysieke inspanning.
Als voormalig directeur en leraar van een basisschool zei Sawang dat hij niet net als zijn vriend immobiel wilde worden. Hij besloot op 97-jarige leeftijd mee te gaan doen aan internationale atletiekwedstrijden. Dat heeft zijn gezondheid aanzienlijk verbeterd en hem in contact gebracht met mensen over de hele wereld.
Rondje over het strandAls natuurliefhebber vindt hij het prettig om omringd te zijn door bomen, wat hem hielp een heldere en stressvrije geest te behouden. Drie tot vier keer per week gaat hij lopen op een strand vlakbij zijn huis in Rayong, een provincie in het oosten van Thailand.
“Ik wissel wandelen en rennen af. Ik oefen ook speerwerpen of een andere discipline, afhankelijk van de komende wedstrijd”, zegt Sawang. “En soms wandel ik gewoon naar de markt.”
Een paar maanden geleden begon hij met serieuze voorbereidingen op de Masters Games. “Ik hoop in meer landen te kunnen concurreren en uiteindelijk wereldkampioen te worden”, aldus een vastberaden Sawang.
“Ik ben er trots op dat hij onze familie eer heeft aangedaan”, zegt zijn 73-jarige dochter Siripan, die zelf ook atlete is en meedeed aan hetzelfde sportevenement in Taipei.
World Master GamesHet tweetal maakte deel uit van de 25.950 atleten uit 107 landen die deelnamen aan de twee weken durende World Masters Games, het grootste multisportevenement ter wereld waarbij vooral deelname centraal staat.
Atleten van verschillende leeftijden en niveaus komen samen om in een vriendschappelijke, maar competitieve sfeer aan uiteenlopende sporten mee te doen. Het evenement wordt elke vier jaar gehouden voor deelnemers van dertig jaar en ouder.
Onder de sporten zijn zwemmen, atletiek, basketbal, tennis, tafeltennis, judo, gewichtheffen, triatlon en drakenbootraces. Ook zijn er negen parasportdisciplines, zoals rolstoelbasketbal en para-atletiek.
De editie van dit jaar is qua deelnemersaantal meer dan twee keer zo groot als de Olympische Spelen van 2024 in Parijs.
- Bryan B geeft Moederdag extra glans met optredens..
- Burleson verslaat Orie en evenaart record nationale damtite…..
- Makandra-programma versterkt plant- en dierzorg..
- Culturele avond 45ste Lions-conventie: ‘Friendship and fu…..
- Stemmen bij volmacht..
- Studietoelage wordt eind volgende week uitbetaald..
- Wie is Robert Prevost, de nieuwe paus Leo XIV?..
- Moeders..
- SAO voert 44 jaar vakscholing met inspirerende workshop..
- Dodelijke aanrijding op Garnizoenspad..
- Eerste stembiljetten verstrekt aan hoofdstembureaus..
- Stemmen voor Evenwicht: Samen Werken aan een Nieuw Suriname..
- Gijzeling parlementair werk..
- Brunswijk: “Campus Marowijne nog lang niet op volle krach…..
- President bezoekt Veteranen Voetbalcompetitie..
- JusPol opent BuFaZ- en rechtszorgkantoren in Commewijne en …..
- SAO certificeert werkende cursisten in Koeltechniek en GAWA…..
- Man veroordeeld voor verkrachting minderjarige stiefdochter..
- Colporteurs oproepingskaarten stuiten op adresproblemen..
- Vaktraining Textiele Werkvormen gelanceerd te Sunny Point..
- SBWB met zwaar geschut op Roger Boyce..