Thailand is in de ban van een 105-jarige man die iedereen eruit rent. Sawang Janpram heeft op de World Masters Games in Taiwan bewezen dat leeftijd slechts een getal is. Hij haalde daar als de oudste deelnemer deze week vier gouden medailles binnen.
ADVERTENTIE
Sawang Janpram rende de 100 meter in 38,55 seconden. Hij was de enige deelnemer in zijn leeftijdscategorie, maar desalniettemin is het een indrukwekkende prestatie voor een hoogbejaarde. De Thai deed ook mee aan discuswerpen en kogelstoten in de categorie honderd jaar en ouder. Zondag won hij al een gouden medaille bij het speerwerpen. Hij wierp 10,55 meter.
Sawang is op alle Thaise nieuwskanalen te zien en ook jongeren zijn vol lof over zijn sportprestaties. “Het is geweldig om te zien hoe onze senior atleten de erkenning krijgen die ze verdienen” en “Echt een stoere kerel. Hoe ouder de generatie, hoe cooler!”, luiden enkele van de commentaren.
Geïnspireerd door dochterNa de sprint zei Sawang dat hij op 80-jarige leeftijd regelmatig begon te sporten, gemotiveerd door een goede vriend die bedlegerig werd en door zijn dochter wier gezondheid aanzienlijk verbeterde door fysieke inspanning.
Als voormalig directeur en leraar van een basisschool zei Sawang dat hij niet net als zijn vriend immobiel wilde worden. Hij besloot op 97-jarige leeftijd mee te gaan doen aan internationale atletiekwedstrijden. Dat heeft zijn gezondheid aanzienlijk verbeterd en hem in contact gebracht met mensen over de hele wereld.
Rondje over het strandAls natuurliefhebber vindt hij het prettig om omringd te zijn door bomen, wat hem hielp een heldere en stressvrije geest te behouden. Drie tot vier keer per week gaat hij lopen op een strand vlakbij zijn huis in Rayong, een provincie in het oosten van Thailand.
“Ik wissel wandelen en rennen af. Ik oefen ook speerwerpen of een andere discipline, afhankelijk van de komende wedstrijd”, zegt Sawang. “En soms wandel ik gewoon naar de markt.”
Een paar maanden geleden begon hij met serieuze voorbereidingen op de Masters Games. “Ik hoop in meer landen te kunnen concurreren en uiteindelijk wereldkampioen te worden”, aldus een vastberaden Sawang.
“Ik ben er trots op dat hij onze familie eer heeft aangedaan”, zegt zijn 73-jarige dochter Siripan, die zelf ook atlete is en meedeed aan hetzelfde sportevenement in Taipei.
World Master GamesHet tweetal maakte deel uit van de 25.950 atleten uit 107 landen die deelnamen aan de twee weken durende World Masters Games, het grootste multisportevenement ter wereld waarbij vooral deelname centraal staat.
Atleten van verschillende leeftijden en niveaus komen samen om in een vriendschappelijke, maar competitieve sfeer aan uiteenlopende sporten mee te doen. Het evenement wordt elke vier jaar gehouden voor deelnemers van dertig jaar en ouder.
Onder de sporten zijn zwemmen, atletiek, basketbal, tennis, tafeltennis, judo, gewichtheffen, triatlon en drakenbootraces. Ook zijn er negen parasportdisciplines, zoals rolstoelbasketbal en para-atletiek.
De editie van dit jaar is qua deelnemersaantal meer dan twee keer zo groot als de Olympische Spelen van 2024 in Parijs.
- Wan Okasi eist geheime stemming voor mensen met beperking..
- Stichting K.A.S.E.K.O. en NVMS verzorgen cursus Skrakidron..
- Screening kandidaten..
- NMA voert kosten in voor MEA-aanvragen per 15 mei..
- Dorpsbestuur Pokigron legt dringende problemen voor aan pre…..
- Militairen ingezet bij vouwen stembiljetten..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 8 mei 2013..
- Capaciteit Campus Village verruimd met oplevering fase 2..
- Geluidsfragment toegeschreven aan Simons blijkt nep..
- President Santokhi: “Word boos op de mensen die u in deze s…..
- Staatsolie boort twee belangrijke exploratieputten in Blok …..
- Onderzoek naar ernstige milieuverontreiniging gaat door – v…..
- Voetganger overlijdt na aanrijding op Martin Luther Kingweg..
- AWJ verschaft duidelijkheid over ontslagproces..
- Kiezers in Paramaribo en Wanica goud waard in 2025..
- Condoleanceregister voor oud-president Jules Wijdenbosch..
- Regels voor stemmen bij volmacht..
- TrackDrip stopt: lokaal streaminginitiatief bezwijkt onder …..
- GOED GEREGEERD, SLECHT UITGELEGD FABEL..
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag..
- Santokhi ergert zich aan tweestrijdige standpunten bij invo…..